Bugün - 30 Kasım 2021 Salı
Foto Galeri
Video Galeri
Künyemiz
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.finikeakdeniz.com.tr Logo
FİNİKE
FİNİKE SPOR
DEMRE
KUMLUCA
ANTALYA
GÜNCEL
-
Antalya 26°°C
Yazar Detayları

Sinan ÇEVİREN

Sinan ÇEVİREN - ÇIRPAR BAŞKAN SEÇİLİRSE, FİNİKE 5 YILINI KAYBEDER.

ÇIRPAR BAŞKAN SEÇİLİRSE, FİNİKE 5 YILINI KAYBEDER.
Yazı Tarihi: 7 Ekim 2013 Pazartesi


YEREL SEÇİM-3

Son günlerde CHP’de yaşanan gelişmeleri hayretle izliyorum. CHP’de ki belediye başkan adayı sürecinde yaşanan bu gelişmeler “bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedirtecek cinsten. Finike’de sevilen ve herkes tarafından taktir edilen Eczacı İbrahim Kula, demokratik hakkını kullanarak, CHP’den belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Ne olduysa bundan sonra oldu. Sen misin adaylığını açıklayan. Adama bölücü mü demediler. Daha neler neler. 40 yıldır Finike’de ekmeğini kazanan ve vergisini ödeyen İbrahim Kula, Serikli İbrahim Kula oldu. Bu nasıl zihniyet anlamadım. Sahilkent Belde Belediye Başkanı Ömer Çırpar’da Kula’nın adaylığına karşı çıkanlardan. Neymiş efendim ben önseçim istemiyorum. Parti beni sandıksız aday göstersin. Neyse adamı en sonunda bezdirdiler. Yerel gazetelere demeç vererek, adaylığından vazgeçtiğini açıkladı. Bu önceki süreç. Yeni süreçte, Av. İsa Çelik 300 parsel sorununun çözümü konusunda AK Partinin sözünü tutmadığı gerekçesiyle partisinden istifa ettiğini açıkladı. İstifa ettikten 4-5 gün sonra CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Antalya mitinginde Alanya Belediye Başkan adayını açıklaması, sadece 3 kişiyi rozet takması ve bu 3 kişinin içinde Av. İsa Çelik’in olması CHP’nin içinde yankı uyandırdı. Çelik, Kılıçdaroğlu’nun referansıyla CHP’ye üye oldu. Aslında bakıldığı zaman daha önce Sahilkent’te AK Parti’nin belediye başkan adayı olmuş bir kişinin CHP’ye geçmesi o parti için onur sayılması gerekir. Fakat, CHP’nin içinde daha kendilerini 100 yıl öncesinde gören kişiler Çelik’e karşı çıktı. Neymiş efendim CHP rozeti neden Finike’de değil de, Alanya’da Kılıçdaroğlu tarafından takılmış. Neden partiden habersiz rozet takılmış gibi şeyler. Tirajı komik şeyler, anlayacağınız. Aslında hikaye şöyleymiş. Bazı dedikodulara göre: Çelik’e rozet takılacağı gün, CHP Finike İlçe Başkanı Reşat Eker’e ve Sahilkent Belediye Başkanı Ömer Çırpar’a haber verilmiş. Hatta Eker’e Finike’den Alanya’ya gelecek CHP’li üyeler için otobüs bile ayarlanmış. Fakat, Eker bizim oraya gelmemize gerek yok, Çelik partimize katıldıktan sonra Finike’de davullu zurnalı tören yaparız demiş. Artık yaparlar bir davullu zurnalı kutlama töreni.

 

CHP İl Başkan Devrim Kök her açıklamasında “partimizin oyunu bir oy artıracak kişi bizim adayımızdır. Kaş ilçesi hariç diğer ilçelerde, daha önce hiç belediye kazanılmamış yerlerde adayları genel merkez ve il teşkilatı belirleyecektir” şeklinde beyanatlar veriyor. Burada bir çelişkiyi de söylemek istiyorum. İlçe başkanı Reşat Eker ise, tarafsızlığını kaybetmiştir. Resmi olarak açıklamasa da, adayımız Çırpar’dır demektedir. Eker’in yaptığı bu sokak siyaseti CHP’ye zarar vermektedir. Eker, bu konuda tarafsızlığını yitirmiştir. Sandık demokrasidir diyen Eker ve CHP’li üyeler demokratik hakkını kullanan Ecz. İbrahim Kula ve Av. İsa Çelik çıktıktan sonra ne oldu bu görüşlerinden vazgeçtiler.

 

ÇIRPAR’IN BAŞKANLIK DÖNEMİ ÇELİŞKİLERLE DOLU!

Sahilkent Belediye Başkanı Ömer Çırpar’ın belediye başkanlık dönemi çelişkililerle doludur. Yerel gazetelere demeç verir, yalanlar. Örneğin, belediyelerin birleşmesi, hal birliği, doğal hayatın bozulmaması gerektiğini Finike gündemine kendisi getirmiştir. Kendisi yalanlamıştır, kendisi reddetmiştir, kendisi yapmıştır. İsmail Katkıcı’ya karşı 2004 yerel seçimlerinde yaklaşık 48 oy farkıyla kazandı. Sahilkent’te ilk beş yılında gözle görülür bir çalışma da yapmamıştır. İlk seçime girdiği dönemde sadece bir dönemliğini aday olacağım demiştir. İkinci döneminde ise 2009 yerel seçimlerinde çok fazla adayın olması ve şansıyla seçimi kazanmıştır. O dönemde CHP 1980, AKP 1057, DP 836, ANAP 787, MHP 290, DSP 29 oy aldı. Baktığımız zaman diğer partilerin toplamı oy sayısı 2999 iken Çırpar’ın oyu 1980’dir. Sahilkent’te yapılan Göksü Gazi Parkı öncesi yerel basına ve belediye başkanlarına bu gibi doğal yaşam yerlerinin bozulmaması gerektiğini, burada yaşayan kuş türlerinin barındığını, bozulmaması gerektiğini açıklamıştır. Çırpar, geldiğimiz süreçte, Göksu Gazi Parkı projesini hayata geçirmiştir. Bu konuda Başkan Çırpar’ın hakkını yememek gerekir. Çay boyunca yapılan yürüyüş alanı Sahilkent’te gerekli bir yatırımdır. Ama Belediyelerin park, bahçe, çevre temizliği ve yeşillendirme hizmetleri asli görevidir. Yapılması da gerekir. Önceki köşe yazılarımda hal konusunu sizlerle paylaşmıştım. Çırpar’ın hal konusunda çelişkilerine girmek dahi istemiyorum.

 

SAHİLKENT’TE ÇÖP SIKINTISI

Sahilkent’te daha önce çevre temizliği ile ilgili birkaç haber yaptık. Bu yaptığımız haberler nedeniyle Sahilkent halkından ciddi anlamda tebrik aldık. Eleştiride aldık. Sahilkentliler, Sahilkent Belediyesi’nin çevre temizliğini yeterli bulmuyor. Çöpler düzenli alınmıyor. Yollar, caddeler, dereler çöp içinde. Ayrıca, sinek konusunda da yeterli mücadele yapılmamıştır. Yaz boyunca belde halkı sinekten çok çekmiştir.

 

KARA MERCEDES

Bazı dedikodulara göre; 2004 yılında Ömer Çırpar’ın seçilmesi ile birlikte Çırpar’ın yakınları O Mustafa Kemal’in Belediye Başkanı diye iddiada bulunarak, O kara Mercedes’e kesinlikle binmeyecektir açıklamalarında bulunmuşlardır. Maalesef Ömer Çırpar, yakınlarını mahcup etti. Su gibi benzin yakan o kara Mercedes’e babalar gibi bindi. Bu muydu Halkçılık, Sosyal Demokratlık? Kendi bindiği gibi Meclis üyeleri de bu aracın içerisinde sükse sattılar. Ankara’ya her gidiş gelişinde bu Mercedes Çırpar’ı120 kmmesafedeki hava alanına götürürken bu devletin parasına yazık değil miydi? Sayısız defa Ankara’ya giden Çırpar’ın masrafları nereden karşılandı? Bu Ankara’ya gidip gelmelerde hangi proje hayata geçirildi? Kamuoyunun taktirine bırakıyorum.

 

ÇIRPAR SEÇİLİRSE FİNİKE 5 YILINI KAYBEDER

Yaklaşık 10 bin kişinin yaşadığı Sahilkent’te vatandaşların1 kgkıyma alacağı kasap dükkanı ve tıraş olacağı bir berber dükkanı dahi bulunmamaktadır. Çırpar’ın 10 yıllık Başkanlık döneminde Sahilkent’te ticaret sıfır gelişme sağlamıştır. Bu kadar düz ve güzel bir coğrafi alanda bulunan Sahilkent’te inşaat sektöründe de gelişme sağlanamamış, adeta müteahhitler kaçmıştır. Şimdi yorgun ve yılgın Başkanımız Çırpar’a tavsiyem bir iyilik partine, bir iyilik kendine, bir iyilikte Finike’ye yap aday olma. Şans eseri seçilirsen seninle Finike 5 yılını kaybeder ve çok geriye gider.

 
İletişim E-Posta: finikeakdenizgazetesi@hotmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 2473
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

Başkanlar()
Ak parti dülgeroğlu ile çıksa oy alamaz. 5 yıldır AKP ile birlikte hangi işi yapmışlar. Bahçeci zaten tutmaz. Kardeşi turunçovada hüsrana uğradı. Açık bir durum Finikeli Bahçeli'ye oy vermez. Favori Chp. Ömer çırpar bu seçimi alır.
Gönderilen Tarih - 9 Kasım 2013 Cumartesi (11:14)  
Mehmet sırma()
Ak Parti Finike adayı sürpriz bir isim yeni bir isim oluyor.Aday önümüzdeki 15 gün içinde Ak Parti büyükşehir adayı ile beraber açıklanacaktır.
Gönderilen Tarih - 8 Kasım 2013 Cuma (10:36)  
Mustafa Güzel()
Sayın Çeviren, Görüşlerinizin bazılarına katılmıyorum.Finike'nin 5 yılının heba olmasını hiçbir yurttaşımız istemez.Ancak,Finike o kadar 5 yılını kaybetti ki; bunu uzun yıllar Finike'de yaşayan herkes iyi bilir. Demre Bucak,Kemer Bucak iken Şimdi iki ilçe de Turizm alanında atılımlar yaptılar. Saygılarımla.
Gönderilen Tarih - 11 Ekim 2013 Cuma (14:05)  

Diğer Yazıları

“YİĞİDİ ÖLDÜR, HAKKINI YEME” DEMİŞLER. KAAN OSMAN SARIOĞLU, FİNİKE’NİN BİR DEĞERİDİR.
ÇİFTÇİ SİYASETÇİLERDEN ŞOV DEĞİL, YARDIM BEKLİYOR!
CHP’DE OKAN TANIR’IN İSTİFASI PARTİYE KAN KAYBETTİRİR!
Finike Küçük, İnsanları Büyük Bir İlçe
FİNİKE AK PARTİ’Yİ KİM YÖNETİYOR?
300 PARSELİN ÇÖZÜLMESİNİ İSTEMEYEN ŞER ODAKLARI İŞBAŞINDA
CHP ve MHP Yaz Uykusunda!
Atilla Öztürk gibi Değerler kolay yetişmiyor!
FİNİKE İÇİN FEDAKARLIK ZAMANI!
Para Karşılığı Haber Yapan Gazeteciler Finike’de
BİZ BİRLİKTE FİNİKE’YİZ!
İkiyüzlü Reşat Eker!
ÇIRPAR BAŞKAN SEÇİLİRSE, FİNİKE 5 YILINI KAYBEDER.
FİNİKE’DE SON DURUM!
Güneşin denizden doğup, denize battığı İlçe İnebolu!
YEREL SEÇİM!
Anne, Babaya ödev!
Senden mi öğreneceğiz gazeteciliği Sayın Çırpar!
Ali Cengiz Oyunu
Tebrikler Yakuta
BAŞIBOŞ KÖPEKLER!
Bir dakikanın önemi!
ORTAK PAYDA FİNİKE...
Diğer Yazarlar

KENT MEYDANI GERÇEKLERİ
BEN DE BÖYLE YAPTIM, ŞULE YAYINLARI
“YİĞİDİ ÖLDÜR, HAKKINI YEME” DEMİŞLER. KAAN OSMAN SARIOĞLU, FİNİKE’NİN BİR DEĞERİDİR.
KADINSAN BİR KADINLIĞINI BİL!
31 MART 2012 ESKİ GÜNLER
TURİZM MAĞAZACILIĞI ve FİNİKE
Finike’de Vatandaşı Mağdur Eden Elektrik Arızaları
HOŞGELDİN RAMAZAN.....
KAYNAR KAZANDA
BAHARA KARIŞMA
İhale İlanları

Facebook
Yazarlar 
Hava Durumu ( Antalya )
Bugün
19°°C - 26°°C
Cumartesi
21°°C - 27°°C
Pazar
21°°C - 25°°C
Pazartesi
20°°C - 25°°C
Namaz Vakitleri ( Antalya )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1807:4212:5015:2717:4919:08

30 Kasım 2021 Salı
Tarihte Bugün
2006 - Şiddetli Soğuklar ve Yağışlar
1925 - Türbe ve Tekkelerin Kaptılması
Günün Sözü
Cennet için ibadet geçersizdir?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,16ms